Tip pro vás: Jak zjistit správnou velikost prstenu? Poradíme vám!

Možná jste se již dostali do situace, kdy jste měli v plánu obdarovat někoho z vašich blízkých exkluzivním prstenem. Možná že se k tomu teprve chystáte, ale hledáte způsob, jak správně určitě velikost, aby tento nádherný kroužek přesně padnul na ruku vaší milované polovičky. Společně se podíváme na několik jednoduchých tipů, které vám pomohou s výběrem a nepotřebujete k tomu ani navštívit klenotnictví. Tento návod můžete využít také v případě, že hledáte správnou velikost prstenu sami pro sebe. Věříme, že vám tento výběr zaručeně pomůže, případně se na nás neváhejte obrátit, rádi vám s výběrem pomůžeme třeba telefonicky, případně lze konkrétní prsten poupravit dle potřebných rozměrů. Jsme tady od toho, abychom splnili vaše přání. Samozřejmě, nejjednodušší způsob je navštívit klenotnictví, nicméně v současném okamžiku je to spíše nereálné a tak musíme improvizovat a hledat způsoby, které tuto situaci vyřeší. Pojďme na to…

Měření prstenu ze šperkovnice

Prvním způsobem, jak snadno zjistit správnou velikost prstenu bez návštěvy poboček obchodů je přeměření některého z prstenů, který má vaše polovička ve šperkovnici. Jen je třeba upozornit na to, že musíte pokaždé změřit vnitřní rozměr a to i v případě obvodu i průměru prstenu. Doporučujeme také uvádět hodnoty v milimetrech, jelikož jsou šperky v této míře uváděny nejčastěji. Co dělat v případě, že se ke šperkovnici nedostanete?

Využijte speciální měřítko

Připadá vám měření popsané výše složité a bojíte se, že se prostě nestrefíte? Můžete využít sofistikované řešení v podobě měřicího proužku, se kterým si můžete velikost prstu změřit v pohodlí vašeho domova. Stačí si na internetu vytisknout nastavitelný papírový kroužek, případně lze zvolit plastový formát, který je k dostání na vyžádání u většiny klenotníků. Proužek pak stačí navléknout na prst a utáhnout jako kravatu (pozor, nesmí příliš tlačit!). Pokud máte větší klouby, je potřeba tomu přizpůsobit i velikost.

Provázek – jednoduchá pomůcka

Potřebujete zjistit velikost prstenu hlavně rychle a jednoduše? Pak vás rozhodně překvapí měření pomocí provázku, což může být rychlejší oproti měřícímu proužku. Jak na to? Použijte dostatečně velký kus provázku se kterým bude možné snadno manipulovat a provlékněte ho pod měřeným prstenem. Následně obtočte provázek okolo prstenu a lehce ho utáhněte. Poté je třeba ve středu prstenu vyznačit pomocí tužky orientační bod, abyste si označili obě jeho části. V poslední řadě provázek natáhněte a rovnoměrně přiložte k pravítku – výsledek značí velikost měřeného prstenu.

Vyptávat se – neprozradit

Se zakoupením příliš nepospícháte a chcete se o velikosti opravdu přesvědčit? Pak je třeba použít metodu komunikace. Stačí se nenápadně vyptávat, třeba na dárek pro vaši blízkou osobu a tak vaši drahou polovičku můžete požádat o pomoc s výběrem prstenu. Je důležité vybrat si terč s podobnou velikostí ruky, aby měření dávalo smysl. To znamená, že společně vyberete dárek, který bude nakonec patřit někomu jinému, než na první pohled vypadá.

Přátelé a rodina jako jistota

Můžete se spolehnout na rodinné příslušníky vaší přítelkyně? Pak se obraťte třeba na sestru své přítelkyně, která vám může v této situaci vypomoci – obzvlášť při zjišťování velikosti prstenu. Jsme přesvědčeni, že vám rádi poradí, nebo se mohou třeba nenápadně zeptat, což je pro následný nákup šperku (prstenu) velmi výhodné. Trefíte se přesně do vkusu, velikosti a navíc to nezabere příliš mnoho práce..

Obkreslete si zapůjčený prsten

V případě, že se obáváte případné ztráty zapůjčeného prstenu, pak není nic jednoduššího, než si kroužek obkreslit na papír. Upozorňujeme, že je vždy důležité obkreslit kroužek prstenu jak zevnitř, tak i po vnějším obvodu. Nic nezkazíte také tím, že si vytvoříte více detailnějších malůvek, abyste měli jistotu, že vám při obkreslování neujela ruka. Pak už nám jen stačí poslat, nebo ukázat vaše získané informace a společně určíme správnou velikost prstenu.

Porovnejte velikost s jiným prstenem

Nevíte si rady a předchozí varianty nejsou možné? Pak je to hlavně a nás a vašem odhadu velikosti. Jak na to? Přemluvte vaši milovanou osobu, aby si vyzkoušela váš prsten, pokud samozřejmě nějaký nosíte – následně je třeba orientačně porovnat, o kolik se velikost liší.

Porovnejte si ruce

Poslední metodou, která je zaručeně taktéž účinná, je porovnávat a porovnávat. Není na škodu si s vaší milovanou po pár dotekách zjistit, o kolik čísel je její prsteníček menší. Je to tedy na vás, zkuste ruce svého protějšku pořádně omrknout.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru