Jak si snadno vybrat řetízek na krk?

Než vstoupíte do prodejny a začnete vybírat, je dobré se  zamyslet nad tím, jak nám má řetízek nebo náhrdelník sloužit.  Pokud chceme nosit samotný řetízek bez přívěsku, je dobré vybrat si plnější a zdobenější  model. Délku vybírejte spíše kratší, tak aby obepínal krk , ale nikoliv těsně. To platí i v případě koupi náhrdelníku. Jestliže máte již přívěsek koupený a chcete jen řetízek, určitě si jej vezměte s sebou. Pokud budete kupovat obojí, je vhodné  vybrat nejdříve přívěsek a teprve poté vhodný řetízek.

Když budete nosit řetízek s přívěskem, délka i se bude lišit především vaším pocitem a pak také typem přívěsku. Má-li být umístěn viditelně při denním nošení, má–li zdůraznit určitý význam nebo symbol, případně prodloužit opticky řetízek s přívěskem jako celistvý šperk. Je proto vhodné přímo na obchodě vyzkoušet přívěsek na řetízek, zapnout na krk a zhodnotit před zrcadlem. Nebojte se zkusit víc typů a délek řetízku.

A  ještě jedna důležitá rada: Váha přívěsku by neměla být vyšší než váha řetízku. Dochází poté k většímu opotřebení nejenom řetízku, ale i závěsného ouška přívěsku.

Pokud budete hledat inspiraci, máme v nabídce nejen  klasické ankrové řetízky, ale i s diamantovým leskem. Ankr je nejpoužívanější typ řetízků. My jej však nyní nabízíme v novém provedení, kdy je každé ouško řetízkoviny vyleštěno diamantovým hrotem do vysokého lesku.  Šperk tak vydrží mnohem déle lesklý bez jakékoliv údržby.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru