Investiční zlato. Jaké jsou jeho výhody?

Nejenom v poslední době mnoho lidí ukládá své úspory do zlata. Cena zlata neustále roste a tak se může stát, že šperk, který jste si kdysi koupily za nějakou částku dnes prodáte za téměř stejnou cenu do výkupu.

Mnohem praktičtější pro zhodnocení  je však pořídit si investiční zlato.  Jedná se o zlatý slitek v téměř ryzí podobě. Ryzost je 999/1000 Čistější  zlato už není. V současnosti je možné si do zlata spořit. Posíláte určitou částku nějakému zprostředkovateli, který za vás zlato koupí a uschová u sebe. Je to sice pohodlné, ale pokud jste konzervativní, chcete mít zlato u sebe. Ať už doma v trezoru nebo v bance.  Je to sice náročnější na jednotlivý výdaj, ale zlato je tak kdykoliv po ruce a je možné jej  téměř obratem směnit za peníze. Jeho cena  je přibližně stejná  na celé planetě. Předností zlata je jeho vzrůstající cena, rychlá likvidita a relativně lehká váha v poměru k hodnotě. Není nutné pořizovat si hned kila zlata, ale spořit postupně a kupovat např. trojské unce, je únosné.

Je důležité říct, že čím je vyšší  hmotnost zlatého slitku, tím nižší je cena za přepracování, která se připočítává k ceně zlata.  Ale menší zlaté slitky jsou vhodným dárkem. Nevyjdou o tolik dráž než láhev dobrého rumu nebo šampaňského. A obdarovaný bude jistě mile překvapen a raději než za alkohol nebo jiné “překvapení“

Pokud o investičním zlatě přemýšlíte, rádi vám poradíme a připravíme nabídku za nejlepší možnou cenu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru