Jaký je rozdíl mezi zásnubním a snubním prstenem

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je rozdíl mezi zásnubním a snubním prstenem? Mnoho lidí tyto dva pojmy často zaměňuje a nedokáže šperk ze žlutého či bílého zlata správně identifikovat. Pokud se chystá muž požádat svou partnerku o ruku, pak je nutné vybrat zásnubní prsten. Až teprve poté nastává ten správný čas k výběru jedinečného snubního prstenu pro vás i snoubenku. Tyto prsteny si pak vyměňují nastávající manželé při svatebním obřadu.

  • Zásnubní prsten je pouze jeden a dává jej muž své partnerce při žádosti o ruku.
  • Na rozdíl od snubního prstenu by měl zásnubní prsten odrážet charakter a povahu ženy.
  • Snubní prsteny jsou v páru a vyměňují si je snoubenci při svatebním obřadu.
  • Snubní prsten je oficiálním symbolem uzavřeného manželského svazku.

Zásnubní prsten

Zásnubní prsten vybíráte v případě, že chcete požádat o ruku vaši partnerku. Tímto šperkem ze žlutého či bílého zlata pak žena dává najevo svému okolí, že se bude brzy vdávat. Zásnubní prsten bývá dle finančního rozpočtu většinou osazen jedním velkým kamenem se zirkony, diamanty či jinými drahými kovy. Standardně se negravíruje na vnitřní straně a nosí se pouze na levém prsteníčku. Podle dlouhé tradice by mělo ke svatbě dojít přesně do roka a do dne od žádosti o ruku. Je důležité poznamenat, že v některých zemích nosí zásnubní prsteny také muži, nebo je používán zároveň jako snubní prsten.

Snubní prsten

Snubní prsten si vyměňují novomanželé ke stvrzení vzájemného pouta, lásky a věrnosti. Nosí ho tedy jak muž, tak žena a prsteny nemusí být vzhledem totožné. Poslední dobou bývá v oblibě snubní prsten s drahými kameny Je důležité vybírat snubní prsteny společně, aby přesně odpovídal vkusu partnerů. Standardně se nosí na levém prsteníčku. Tento druh šperku z bílého či žlutého zlata maá velmi často vnitřní gravírování. Například: datum svatby, jména nebo monogramy manželů, jednoduché životní motto.

Nevíte si rady ohledně výběru zásnubního prstenu? Podívejte se na naší nabídku a udělejte své drahé polovičce radost překvapením.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru